Çocuğunuzun müzik yeteneklerini keşfedip müzik sevgisi mi aşılamak istiyorsunuz?

İstanbul Anadolu yakasının Kozyatağı semtinde bulunan MEB Bolero Bale Dans ve Müzik Kursu, çocuğunuzun müzik eğitimi için en üst düzeyde profesyonel rehberlik sunarken, öğretmenlerimiz piyano derslerini hem ilgi çekici hem de eğitici olarak sunarak çocuğunuza müzik sevgisini aşılaması için gereken yaratıcılığı, tutkuyu ve eğlenceyi getirecektir. Çocuğunuzla tanıştığımız andan itibaren, onların mutluluğunu ve başarılarını derinden önemseyerek piyano derslerini yapıyoruz.

Deneyimli profesyonel ekibimiz çocuğunuzu daha derin bir düzeyde tanıyacak ve ilgi alanlarına ve gelişimsel ihtiyaçlarına göre onlar için özelleştirilmiş piyano eğitim programları oluşturacaktır.

Bunun ötesinde piyano öğretmenlerimiz öğrettikleri her derse kritik yaşam becerilerini entegre etmek için eğitilmişlerdir. Yaratıcılık, liderlik, iletişim problemlerini çözme ve duygusal farkındalık, çocuğunuzun müzikal çalışmaları aracılığıyla yetenekli öğretmenlerimizle öğreneceklerinden sadece birkaçıdır.

Piyano çalmayı öğrenmek bir hobiden çok daha fazlasıdır – piyano öğrencilerimiz enerjilerini ve dikkatlerini müzikal hedeflere ulaşmaya odaklamayı öğrendiğinde, yaşamlarının her alanına uygulanabilecek bir deneyim kazanacaklardır.

Piyanoya yeni başlayan öğrencilerimiz ilk dersten itibaren piyano çalışmalarını yapacaklardır. Öğrencilerimiz piyanoda parmak numaralarının öğrenilmesi ve başlangıç pozisyonlarının doğru yerleştirilmesi konusunda daha rahat olduklarında, nota okuma eğitimine geçilecektir.

Piyano başlangıç derslerinde neler işleniyor?

Piyano çalarken doğru duruş ve oturuş

Parmak numaralarının öğrenilmesi ve başlangıç pozisyonlarının doğru yerleştirilmesi

Piyanoda ritim bilgisi ve melodilerin öğrenilmesi

Parçanın değiştirici işaretlerinin öğrenilmesi

Piyano parçalarının ölçü değeri ve temposuna göre doğru çalınması

Armoni (akor yapıları ve sürekliliği)

Eş güdümlü çalma

Gamları seslendirme

Müzikal içerik (artikülasyon ve ifade işaretleri, müzikal yapı ve biçim)

Nota okuma becerisi ve piyano tekniği geliştikçe, öğrenciler daha sonra repertuarın daha zorlu parçalarını kendilerine güvenerek keşfedeceklerdir. Her piyano derslerinde öğrencilerimize uzun vadede gelişimlerine yardımcı olacak kısa vadeli hedefler sunulacaktır.

Scroll to Top