Gitar Kursu

Bolero Müzik Kursu bünyesinde gitar kursları İstanbul anadolu yakasının Kozyatağı semtinde uzman gitar öğretmenleri tarafından verilmektedir. Gitar dersleri, sınıf türlerine göre bireysel birebir özel gitar dersleri ve grup gitar dersleri şeklinde verilmekte olup yaş seviyelerine göre de yetişkinler ve çocuklar için gitar dersleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

Bireysel (Özel) gitar dersleri

İstanbul anadolu yakasında, gitar kursu gitar dersleri
İstanbul anadolu yakasında, gitar kursu gitar dersleri

Özel gitar dersleri, gitar öğrencilerimizin geçmiş müzik deneyimlere ve hedeflerine göre yapılandırmaktadır. Başlangıç , orta ve ileri seviye olmak üzere derslerimiz başarı odaklı olarak verilmektedir. Bireysel gitar derslerinde kendi hızınızda öğrenme avantajı bulacak ve uzman gitar öğretmenlerimizin tüm dikkatinin sizin üzerinizde olacaktır.

Hiç bir şey harika usta bir gitar öğretmeninden gitar çalmayı öğrenmenin değerine kalitesine ulaşamaz. İster ilk defa elinize gitar alacak olun ya da yeteneklerini genişletmek isteyen ileri seviyede bir gitarist olun, size hedeflerinize ulaşmak yardımcı olmaya adamış bir gitar öğretmenine ihtiyacınız vardır ya da gereksinimiz vardır.

  •  Tüm Seviyelerde gitar öğrencileri gitar kursumuza katılabilirler.
  • Rahat bir ortamda kaliteli gitar dersleri
  • Gitar Dersleri haftada yedi gün sizin programına uygun olacak şekilde düzenlenecektir.
  • Dersler her öğrencinin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiştir.
  • Kendi hızda adım adım gitar çalmayı öğrenin
  • Esnek Planlama seçeneği
  • Sürekli yeni kontenjanlar açılmaktadır.
  • Gitar dersleri için tam donanımlı stüdyo

Grup gitar dersleri
Müzik kursumuzda bireysel gitar dersleri dışında grup gitar derleri de verilmektedir. Gruplar üçer kişiden oluşup mini gurup şeklinde organize edilmekte. Grup gitar derslerinde gitar çalmanın ana yöntemlerini; nota okur yazarlığını, seçtiğiniz stilde size gerekli olan akorları, gitarda emprovizasyon ve aranjman temellerini öğreneceksiniz. Aynı zamanda şarkılara eşlik etmeyi ve sevdiğiniz müzik parçalarını kulaktan çalmayı öğreneceksiniz. Bireysel dersler haftada 1 gün bir saat, grup dersleri de haftada 1 gün 1 saat verilmekte. Talep edilmesi durumunda bireysel derslerde ve grup derslerinde ders sayısı artırılabilinir.

Yetişkinler için gitar dersleri

Uzman eğitmenler eşliğinde gitar dersleri İstanbul
Uzman eğitmenler eşliğinde gitar dersleri İstanbul

Yetişkinlere yönelik gitar derslerinin yapılış şekli sizlerin en kısa zamanda basit versiyonda da olsa sevdiğiniz şarkı ve melodileri çalabilmenize imkan sağlayacaktır. Ders materyalinin sizin kulak tecrübenize ve müzik tercihlerinize dayanarak öğrenilmesi müzik kulağınızı ( şüphesiz her insanda olan bir şey ) yoğun bir şekilde çalıştırılmasını sağlamaktadır. Böyle bir çalışma gitar eğitiminde başarıya ulaşmanın temel etkenlerinden biridir.

Çocuklar için gitar dersleri
Çocuklar genelde 6 – 7 yaşından itibaren gitar derslerine başlayabilirler. Çocuğun gelişmesine göre daha erken başlama istisnaları da olabilir. Bu yaştaki çocuklara naylon ( sentetik ) telli akustik gitarla başlamaları tavsiye edilir. Akustik gitar çalmak daha sonra diğer gitar türlerini de çalmak için de temel oluşturmaktadır. Akustik gitarın sesi çocuğunuzun müzik kulağını geliştirmekte, heves ve merakını artırmaktadır. Nota okur – yazarlığı ile birlikte çocuklar sevilen melodileri çalmaya ve sevdikleri şarkılara eşlik etmeyi öğrenmektedirler.

Scroll to Top