İstanbul anadolu yakasının Kozyatağı semtinde bale kursu mu arıyorsunuz?

Çocuğunuz dans etmeyi seviyor ve bale ile ilgileniyor mu?

Bale, diğer birçok dans için temel sağlayan zarif ve yapılandırılmış bir dans şeklidir.

Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale , özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır. Disiplinli, özverili , algılamadaki gelişimin temellerini atan, alabildiğine renkli ve zevkli , bir süreçtir bale eğitimi !

MEB Bolero Bale Dans ve Müzik Kursu  olarak bale gösteri sanatının sevgisini deneyimli eğitmen kadromuzla çocuklarınıza aşılıyoruz.

3 yaş ve üzeri Çocuklar için  Bale Kursu

  • 3 yaşından büyük çocuklar için özel olarak geliştirilmiştir.
  • Büyüme çağındaki çocuğun vücudunu  güçlendirmekte ve  geliştirmektedir.

Bale kursu çocuğunuza neler kazandıracaktır?

  • Esnek omurga ve esnek vücut yapısı kazandırır.
  • Zarif duruşu, disiplini ve güzel yürüyüşü sağlar.
  • Skolyoz ve düztabanlığın düzeltilmesine yardımcı olur.
  • Balerin yürüyüşünü ve düzgün duruşu kazandırır.
  • Gerçek bir zarafetin ve estetiğin oluşmasını sağlar.
  • Özgüvenini geliştirir

Her seviyedeki öğrencilemizin profesyonel bale eğitimi almalarını sağlamaktayız. Daha yenenekli olan öğrencilemize ise en iyi sanat okullarına ve konservatuarlara giriş sınıvını kazanmalarına yardımcı olmaktayız.

Baleye neden erken yaşta başlanılmalı?

Her anne baba çocuğunun küçük yaşta balenin sihirli dünyasını görmesini ister. küçük yaştaki çocuklar klasik müzik eşliğinde dans gösterisi izlediğinde dans etmeye başlıyorsa bale ve dans sanatına ilgisinin olduğunu göstermekte, fakat bu ilgiyi geliştirmek için özel metotlar uygulanılması gerekmektetir.

Bu nedenle MEB`e bağlı 20 yılı aşkın köklü eğitim kurumumuzda nitelikli bir bale öğretmeni gözetiminde bale eğitimi almak çok önem taşımaktadır. Bir çok veli tek  başına öğretmenin uzmanlık seviyesini değerlendirecek durumda olamamaktadır.

Çocuğunuzu bale okulumuza getirmeye karar verdiğinizde , çocuğunuzun doğru klasik (bale) eğitim alacağından emin  olabilirsiniz. Ve en önemlisi – çocuklarınız derslerden çok keyif alacaklardır.

Okulumuz, öğrencilerimize bale ile birlikte alacakları çeşitli dans dersleri ve teorik derslerle balede ve dansta ruh özgürlüğünü sağlamayı amaçlamaktadır. Temel eğitim sonucunda öğrencilerin dünyaya bakış açılarını genişletmeyi, yeteneklerini geliştirmeyi, özgüvenlerini artırmayı hedeflemekteyiz.

Aynı zamanda okulumuzda bale eğitimi alan tüm öğrencilerimiz Royal Academy ile kurduğumuz işbirliği neticesiyle Royal Acedemy’nin düzenlemiş olduğu sertifika sınavlarına katılma hakkını kazanmakta ve başarılı olan öğrencilerimiz Royal Academy Sertifikası almaktadırlar.

Bale Sınıfları Nelerdir ?

 

Bale Kursu (Başlangıç Seviyesi) 3 – 5 Yaş Grubu

Klasik baleye hazırlık dönemi çalışmalarının yapıldığı bu gurupta amaç çocukların ritim duygusunu geliştirmek, onların kişilik ve fiziksel gelişimine olumlu katkıda bulunabilmektir. Bale dersleri haftada 1 ders saat yapılmaktadır.

Klasik Bale Kursu 5 Yaş ve üzeri

Haftada 2 ders saatlik program Bu gruba devam eden öğrenciler, her eğitim yılı sonunda yapılan seviye sınavında başarılı oldukları taktirde bir üst seviyede ders almaya devam etmektedirler. 8 Yıllık eğitim sonunda M.E.B.’dan onaylı sertifika ile profesyonel dansçı ve bale öğretmeni olmaya hak kazanırken yaşamlarının ileri evrelerinde ikinci bir meslek sahibi olabilme şansını yakalamaktadırlar.

Aynı zamanda okulumuzda bale ve müzik eğitimi alan tüm öğrencilerimiz Royal Academy ile kurduğumuz işbirliği neticesiyle Royal Acedemy’nin düzenlemiş olduğu sertifika sınavlarına katılma hakkını kazanmakta ve başarılı olan öğrencilerimize Royal Academy sertifikası verilmektedir.

Scroll to Top