Kursa yazıldınız ve ilk dersiniz için heyecanlanıyorsunuz ve motive oldunuz. Ancak, cevabını aradığınız bazı sorularınız var ve dans sınıfınızdan en iyi şekilde yararlanmak için hazır olmak istiyorsunuz.
Lütfen izin verin size yardımcı olalım. İlk olarak herhangi bir beklenmedik sorundan kaçınmak için 15 dakika erken gelin. Kendinize ait ayrıntılı bilgileri doldurun.

Yanınızda özel dans ayakkabıları getirdiyseniz dersin başlaması için beklerken salsa dersine hazır olmak için bu ayakkabıları giyin. Eğer dans ayakkabılarınız yoksa o zaman rahat bir ayakkabı giyin. Terlik, sandalet veya gevşek ayakkabı giymeniz önerilmez. Dışarıya çıkarken giyeceğiniz ve dansta kullanacağınız ayakkabıların aynı ayakkabı olması, bu ayakkabılarla dans etmeye alışmanız ve bir salsa kulübüne gittiğinizde farkı hissetmemeniz açısından mükemmel olacaktır.

Rahat giysiler giyilmesinde kesinlikle bir sakınca yoktur. Ancak, Latin dansı egzotik tropik tatların bir dokunuşuna sahip olduğundan iyi görünmek için biraz çaba sarf etmekten korkmayın. Sınıftaki herkes ile tanışacak olmanızdan dolayı ilk izlenime önem veren biriyseniz kıyafetiniz konusunda iyi görünmek için elinizden geleni yapın. 1 saat boyunca ayakta kalacak ve dans ediyor olacağınız için giysilerinizin sizi rahatsız etmemesi önemlidir.

Sizin gibi dersi bekleyenlerde muhtemelen sizin kadar heyecanlı bir bekleyiş içerisindedirler. Onlara sohbet edin. Öğretmen dersin başladığını haber verdiğinde eşyalarınızı her zaman görebileceğiniz şekilde sandalyenin altına bırakarak dans pistine yürüyün.
Öğretmenler tarafından alacağınız dersteki deneyiminiz en üst düzeye çıkarılmaya çalışıldığı için öğretmenlerin söylediklerini dikkatle dinleyin.
Öğretmenler temel kavramları anlatacaklar ve 15 dakika içerisinde müzik eşliğinde adımları denemeye başlayacaksınız. Hareketleri mükemmel yapmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken sadece yapmayı denemek. Kurs, 8 haftalık bir dönem içerisinde size yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Sabırlı olun, dikkatlice dinleyin ve denemeye devam edin. Sol ayaklı dansçılar yoktur, sadece sol ayaklı öğretmenler vardır.
Her hafta adımları yeniden tekrar edeceğimizden adımları öğrenmek için bir fırsatınız daha olacaktır. Vücudunuz tekrar ile kas hafızasını arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Tek yapmanız gereken şey salsa sınıfına gelmek ve egzersizleri yapmaktır. Sonuçların doğal olarak kendiliğinden ortaya çıktığını göreceksiniz.

Hareketlerin farklı partnerler ile denenmesinin öğrenme sürecini hızlandırdığını tecrübe ettiğimizden dolayı partnerleri kendi aralarında dönüşümlü olarak çalıştırıyoruz. Bu şekilde yeni kişiler ile tanışmanız mümkün olacağı gibi aynı zamanda hareketleri her defasında farklı bir kişi ile uygulayabileceksiniz.

Salsa dersinizden sonra eşyalarınızı toplayın ve hafta içi uygun olan her yerde işteyken, otobüs durağında, vb. pratik yapmaya çalışın. Bu arada araba kullanırken pratik yapmayı denemeyin. Bu şekilde tekrar etme vücudunuzun bir sonraki salsa dersiniz öncesinde salsa adımlarını unutmamanızı sağlayacaktır.

Yıllardır edindiğimiz tecrübe bize öğrencilerin tekrar etmedikleri durumlarda haftalar geçtikçe önceden öğrendikleri hareketleri unuttuklarını gösterdi. Böylece gelecek dersinizde temel adımları tekrardan gözden geçireceğiz, yeni bir patern öğreteceğiz ve bu iki dersi birleştireceğiz. Her hafta eski öğrendiklerinizi gözden geçirerek ve yeni adımlar öğrenerek kolaylıkla salsa dans becerilerinizi giderek arttıracaksınız.

Tags :
Share This :
Scroll to Top