Düğününüz İçin Neden Düğün Dans Dersi Almalısınız?

Büyük gününüz için hazırlanan bir çift olarak, muhtemelen yapmanız gereken çok şey var. Bir mekan seçmek ve bir fotoğrafçı tutmaktan, düğün partinizi seçmek ve davetiyelerinizi tasarlamaya kadar, ilgilenilmesi gereken pek çok ayrıntı var. Ama evli bir çift olarak ilk dansınızı düşündünüz mü?

Birçok çift, düğün gününde tanıdıkları herkesin önünde dans etme konusunda endişelidir. Düğün dansı dersleri almak, bu özel ana hazırlanmak ve dans korkularınızı yenmek için harika bir yoldur. Düğün dansı dersleri özgüveninizi artırmanın yanı sıra size koreografi öğrenme, nişanlınızla bağ kurma ve düğün planlama sürecinde eğlenceli bir egzersiz yapmanın keyfini çıkarma şansı verecektir.

İlk dansınız, hayatınız boyunca hatırlayacağınız özel bir andır ve düğün dansı dersleri almak, onu daha da unutulmaz kılmanıza yardımcı olabilir. İşte çiftlerin düğünleri için dans dersi almayı düşünmeleri için beş neden:

İlk dansınızı özel ve akılda kalıcı kılmak için:

Bazı çiftler basit bir dans rutininde yan yana sallanarak mutlu olurlar. Diğer çiftler, izleyicilerini koreografiyle şaşırtmak istiyor.

Kendinizi hırslı hissediyorsanız, dans dersleri, misafirlerinizi etkileyeceği kesin olan gelişmiş hareketlerde ustalaşmanıza yardımcı olabilir.

Evli bir çift olarak ilk dansınız, hayatta bir kez yaşanabilecek bir andır ve dans dersleri almak, dans pistinde kendinizi güvende ve rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. İster klasik bir balo salonu dansı ister daha modern bir tarz seçin, dans eğitmeniniz tercihlerinize ve beceri seviyenize uygun bir rutin oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Düğün dansı derslerine ayırmanız gereken süreye bağlı olarak bir çok türde düğün dansları öğrenebilirsiniz:

Düğün Valsi

Düğün Tangosu

Düğün Rumbası

Düğün Mambosu

Düğün Salsası

Misafirlerinizi etkilemek için:

Koreografisi iyi yapılmış bir düğün dansı, misafirlerinizi eğlendirmek için harika bir yol olabilir. Doğuştan yetenekli dansçılar olmasanız bile, ders almak misafirleriniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakacak gösterişli bir performans sergilemenize yardımcı olacaktır.

 

Birlikte yeni bir beceri öğrenmek için:

Hayatınızın aşkıyla nişanlanmış olsanız bile, düğün planlaması biraz stresli olabilir.Misafirlerinizin tüm sorularını yanıtlamanız ve günle ilgili her küçük ayrıntıyı planlamanız gerekir.

Bu kadar çok şey olurken, siz ve nişanlınız birbirinize eskisi kadar çok zamanınız olmayabilir. Düğün dansı dersleri, ara vermek ve haftalık  bir randevu gecesinin tadını çıkarmak için size mükemmel bir bahane sunacaktır.

Bu düğün dans dersleri teknik olarak hala düğün hazırlığı olsa da, aynı zamanda bir çift olarak bağ kurmanın, eğlenmenin ve bir süre gevşemenin harika bir yoludur. Ek olarak, birlikte yeni bir şey denemek, ilişkinize biraz kıvılcım katmanın harika bir yoludur.

Her hafta gece boyunca dans ederken kendinizi yeniden aşık olurken bulabilirsiniz. Bu, bağ kurma ve birlikte yeni bir şeyler deneme şansı verecektir.

Düğün dansında öğrendiğiniz iletişim türü – birbirinizi nasıl tutacağınız, dokunarak kendinizi nasıl ifade edeceğiniz – aynı zamanda günlük etkileşimlerinizin bir parçası haline gelebilir.

     Düğün Stresini azaltmak için:

Düğün gününüze bu kadar zaman, çaba ve düşünce harcadıktan sonra, her şeyin mükemmel olmasını istiyorsunuz.Bu nedenle, en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olacak profesyonellerden oluşan bir ekip tutarsınız:

Saç stilistleri

Makyaj sanatçıları

fotoğrafçılar

Neden aynı enerjiyi dansınıza katmıyorsunuz?

Bir düğünü planlamak stresli olabilir ve dans dersleri almak, koşuşturmadan bir mola vermenin ve olumlu bir şeye odaklanmanın eğlenceli ve keyifli bir yolu olacaktır. Düğününüzün önemli bir bölümüne hazırlanırken eşinizle rahatlamak ve eğlenmek için bir fırsat!

 

Bir yedek planına sahip olmak için:

Düğün mekanınızın küçük bir dans pisti varsa veya pistin durumu hakkında endişeleriniz varsa, biraz dans eğitimi almak size kalabalık bir dans pistinde gezinmek veya gerekirse doğaçlama yapmak için güven verebilir. Beklenmedik bir şey olursa diye bir B planına sahip olmak her zaman iyidir.

 

Genel olarak, düğün dansı dersleri almak, büyük gününüze ekstra özel bir dokunuş katabilir ve sizin ve eşinizin dans pistinde kendinden emin ve rahat hissetmesine yardımcı olabilir. Öyleyse neden denemiyorsunuz? Yaptığına sevineceksin!

 

 

Düğün Dansı Harika Bir Egzersiz Şeklidir

Düğün gününüz yaklaşırken, büyük gününüze hazırlanmak için spor salonuna gitmek için motive olabilirsiniz. Eğer öyleyse, dans dersleri, egzersiz rutininize eklemek için başka bir harika egzersiz şeklidir. Dans dersleriniz biraz kardiyo yapmanıza, kas gücünüzü artırmanıza ve esnekliğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Koreografiye odaklanırken, egzersiz yaptığınızı bile fark etmeyebilirsiniz. Dans aynı zamanda egzersizin tüm psikolojik faydalarını da beraberinde getirir.

Araştırmalar, dans etmenin endorfin, dopamin, serotonin ve oksitosini artırmanın güçlü bir yolu olduğunu gösteriyor.

Buna karşılık, stresi azaltmanıza ve düğün öncesi gerginlikleri bastırmanıza yardımcı olmanın yanı sıra: Pozitif Ruh halinizi destekler

Uykunuzu iyileştirir

 Beyin sağlığınızı destekler

 

Tags :

Paylaş !

Sorularınız mı Var ?

Her türlü sorunuz için kurumuzu arayınız.

Telefonla ulaşamadığınız durumlarda Whats Up
Üzerinden Bizlere Mesaj Gönderebilirsiniz.

Scroll to Top