İstanbul Anadolu Yakası Bale Kursu

Her seviyeden çocuklar ve yetişkinler için en mükemmel bale kursu verdiğimiz İstanbul’daki bale okulumuza hoş geldiniz. Bale disiplin, zarafet ve güç gerektiren güzel ve zarif bir sanattır. Duruş, koordinasyon ve genel fiziksel zindeliği geliştirmenin yanı sıra hareket yoluyla yaratıcılığı ve duyguyu ifade etmenin harika bir yoludur.

Ayrıca bale, diğer birçok dans için temel sağlayan zarif ve yapılandırılmış bir dans şeklidir.

Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale , özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır. Disiplinli, özverili , algılamadaki gelişimin temellerini atan, alabildiğine renkli ve zevkli , bir süreçtir bale eğitimi !

Her seviyeden çocuklar ve yetişkinler için en mükemmel bale kursu verdiğimiz İstanbul’daki bale okulumuza hoş geldiniz. Bale disiplin, zarafet ve güç gerektiren güzel ve zarif bir sanattır. Duruş, koordinasyon ve genel fiziksel zindeliği geliştirmenin yanı sıra hareket yoluyla yaratıcılığı ve duyguyu ifade etmenin harika bir yoludur.

 

 

 

 

Deneyimli eğitmenlerimiz, yılların eğitim ve performans deneyimine sahiptir ve kendilerini hedeflerinize ulaşmanıza ve bir balerin gibi tam potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olmaya adamıştır. Klasik bale tekniğinin yanı sıra çağdaş ve caz stilleri konusunda bilgilidirler ve öğretim yöntemlerini her bir öğrencinin ihtiyaç ve ilgilerini karşılayacak şekilde uyarlamalarını sağlıyoruz.

 

İster yeni başlayan, ister ileri düzey bir bale öğrencisi olun, size uygun bir sınıfımız var. Sınıflarımız, çocuklar için başlangıç balesinden yetişkinler için ileri bale tekniğine kadar uzanmaktadır. Bale sınavlarına veya seçmelerine hazırlanmak isteyenler için özel bale dersleri de sunuyoruz.

 

Bale derslerimizde harika bir egzersiz yaparken uygun tekniği, müzikaliteyi ve sanatı öğreneceksiniz. Kontrol, denge ve esneklik geliştirmenin yanı sıra güçlü bir temel ve uygun uyum oluşturmaya odaklanıyoruz. Öğrencilerimizi, ilerlemenin zaman ve çaba gerektirdiğini kabul ederken, mükemmellik için çabalamaya ve kendileri için yüksek hedefler belirlemeye teşvik ediyoruz.

 

Sınıflarımız eğlenceli ve ilgi çekici olacak şekilde tasarlandı ve tüm öğrencilerimiz için olumlu ve destekleyici bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Yaşı, yeteneği veya vücut tipi ne olursa olsun herkesin bale disiplininden ve güzelliğinden yararlanabileceğine inanıyoruz. Her geçmişe ve deneyim seviyesine sahip öğrencileri ağırlıyor ve kendilerini bale yoluyla ifade etmeleri için teşvik ediyoruz.

 

Normal bale derslerimize ek olarak, daha kişisel ilgi isteyenler veya belirli bir etkinliğe veya performansa hazırlanmak isteyenler için özel bale kursları ve koreografi hizmetleri de sunuyoruz.

 

Bale becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazırsanız, sizi İstanbul’daki bale stüdyomuzda bize katılmaya davet ediyoruz. Sizi sınıfta görmek için sabırsızlanıyoruz!

MEB Bolero Bale Dans ve Müzik Kursu olarak bale gösteri sanatının sevgisini deneyimli eğitmen kadromuzla çocuklarınıza aşılıyoruz.

3 yaş ve üzeri Çocuklar için  Bale Kursu

  • 3 yaşından büyük çocuklar için özel olarak geliştirilmiştir.
  • Büyüme çağındaki çocuğun vücudunu  güçlendirmekte ve  geliştirmektedir.

Bale kursu çocuğunuza neler kazandıracaktır

  • Esnek omurga ve esnek vücut yapısı kazandırır.
  • Zarif duruşu, disiplini ve güzel yürüyüşü sağlar.
  • Skolyoz ve düztabanlığın düzeltilmesine yardımcı olur.
  • Balerin yürüyüşünü ve düzgün duruşu kazandırır.
  • Gerçek bir zarafetin ve estetiğin oluşmasını sağlar.
  • Özgüvenini geliştirir

Her seviyedeki öğrencilemizin profesyonel bale eğitimi almalarını sağlamaktayız. Daha yenenekli olan öğrencilemize ise en iyi sanat okullarına ve konservatuarlara giriş sınıvını kazanmalarına yardımcı olmaktayız.

Baleye neden erken yaşta başlanılmalı?

 

Her anne baba çocuğunun küçük yaşta balenin sihirli dünyasını görmesini ister. küçük yaştaki çocuklar klasik müzik eşliğinde dans gösterisi izlediğinde dans etmeye başlıyorsa bale ve dans sanatına ilgisinin olduğunu göstermekte, fakat bu ilgiyi geliştirmek için özel metotlar uygulanılması gerekmektetir.

Bu nedenle MEB`e bağlı 20 yılı aşkın köklü eğitim kurumumuzda nitelikli bir bale öğretmeni gözetiminde bale eğitimi almak çok önem taşımaktadır. Bir çok veli tek  başına öğretmenin uzmanlık seviyesini değerlendirecek durumda olamamaktadır.

 

Çocuğunuzu bale okulumuza getirmeye karar verdiğinizde , çocuğunuzun doğru klasik (bale) eğitim alacağından emin  olabilirsiniz. Ve en önemlisi – çocuklarınız derslerden çok keyif alacaklardır.

Okulumuz, öğrencilerimize bale ile birlikte alacakları çeşitli dans dersleri ve teorik derslerle balede ve dansta ruh özgürlüğünü sağlamayı amaçlamaktadır. Temel eğitim sonucunda öğrencilerin dünyaya bakış açılarını genişletmeyi, yeteneklerini geliştirmeyi, özgüvenlerini artırmayı hedeflemekteyiz.

Aynı zamanda okulumuzda bale eğitimi alan tüm öğrencilerimiz Royal Academy ile kurduğumuz işbirliği neticesiyle Royal Acedemy’nin düzenlemiş olduğu sertifika sınavlarına katılma hakkını kazanmakta ve başarılı olan öğrencilerimiz Royal Academy Sertifikası almaktadırlar.

Bale Sınıfları Nelerdir ?

Bale Kursu (Başlangıç Seviyesi) 3 – 5 Yaş Grubu

Klasik baleye hazırlık dönemi çalışmalarının yapıldığı bu gurupta amaç çocukların ritim duygusunu geliştirmek, onların kişilik ve fiziksel gelişimine olumlu katkıda bulunabilmektir. Bale dersleri haftada 1 ders saat yapılmaktadır.

Klasik Bale Kursu 5 Yaş ve üzeri

Haftada 2 ders saatlik program Bu gruba devam eden öğrenciler, her eğitim yılı sonunda yapılan seviye sınavında başarılı oldukları taktirde bir üst seviyede ders almaya devam etmektedirler. 8 Yıllık eğitim sonunda M.E.B.’dan onaylı sertifika ile profesyonel dansçı ve bale öğretmeni olmaya hak kazanırken yaşamlarının ileri evrelerinde ikinci bir meslek sahibi olabilme şansını yakalamaktadırlar.

Aynı zamanda okulumuzda bale ve müzik eğitimi alan tüm öğrencilerimiz Royal Academy ile kurduğumuz işbirliği neticesiyle Royal Acedemy’nin düzenlemiş olduğu sertifika sınavlarına katılma hakkını kazanmakta ve başarılı olan öğrencilerimize Royal Academy sertifikası verilmektedir.

Kurslarımıza Kayıt Olun

Baleyi Uzmanlardan Öğrenin ve Ustalaşın

İstanbul anadolu yakasının Kozyatağı semtindeki Çocuklar ve Yetişkinler için Bale Kursuna hoş geldiniz!

Öğretmen Kadrosu
100%
Öğrenci Memnuniyeti
100%
Tags :
Share This :
Scroll to Top